Już 10 województw, w których pożary nie dają wytchnienia

Susze, wiatry i pożary, które są nadal obecne w ponad 10 prowincjach Argentyny, podczas przechodzenia z zimy na wiosnę scenariusz pozostaje optymalny do rozprzestrzeniania się ognia.

Chociaż w weekend padał deszcz w niektórych środkowych i północnych prowincjach, nie wystarczy, aby stłumić dużą liczbę pożarów powszechnych w różnych regionach kraju. W tej chwili w 10 prowincjach są aktywne pożary, a stan wysokiej gotowości jest utrzymywany.

Po kilku trudnych dniach z silnymi wiatrami północnymi do ostatniej soboty, zgodnie z najnowszym dziennym raportem opublikowanym wczoraj, w niedzielę 18, przez National Fire gaśniczego (SNMF), pożary dotykają 10 prowincji Argentyny., gdzie Panorama pozostaje delikatna, przy braku deszczu.

Raport jest przekonujący i dotyczy kilku prowincji, które nadal rejestrują aktywne ogniska pożarowe: Buenos Aires, Catamarca, Córdoba, Corrientes, Entre Rios, Jujuy, Salta, San Juan, San Luis i Tucumán. Chociaż niektóre z tych prowincji doświadczyły kilku opadów w weekend, wydaje się, że sytuacja się nie zmieniła.

Jak zauważył SMNF, prowincją najbardziej dotkniętą obecnie pożarami lasów jest Prowincja Salta, w której działa 5 ognisk pożarów zlokalizowanych w miastach Aguaray, Guachipa, Oran, San Martín i Santa Victoria.

Chociaż zarówno Catamarca, jak i Jujuy zgłosiły dwa aktywne pożary-zlokalizowane odpowiednio w stolicy i Capayan, a także w Ledesma i San Pedro-w prowincji Entre Ríos stu ochotniczych strażaków i straży pożarnej nadal pracuje, próbując ugasić pożar w miastach Gualeguey i San Pedro. Wiktorij.

Ze swojej strony, chociaż w Tucuman odnotowano pożary w dzielnicach Aguilares, Famaya i Tafi Del Valle, w Corrientes nadal szaleją pożary, które ogarnęły Departament Concepción, a Prowincja San Juan zgłosiła jedno aktywne ognisko pożaru w Valle Fertil.

Wreszcie SMNF poinformował, że w prowincji Buenos Aires nadal utrzymuje się aktywne ognisko pożarowe w mieście Ramalho, natomiast w San Luis płomienie nadal rozprzestrzeniają się na dzielnice Junin i Pringles, natomiast w prowincji Kordoba jedynym aktywnym ogniskiem pożarowym,jakie kiedykolwiek powstało, jest płomień. ten, który wpływa na miasto San Alberto, jest zachowany, ponieważ, jak potwierdził SMNF, te zarejestrowane w Rio Cuarto i San Javier już wymarły.