RANKIN STAWIA NA MARNOTRAWSTWO ŻYWNOŚCI. COP26 ROZPOCZYNA SIĘ W GLASGOW

Jeden z najbardziej znanych i wpływowych twórców wizerunku, Rankin, zwraca uwagę na marnotrawstwo żywności. COP26 rozpoczyna się w Glasgow. Kuszące, ale niepokojące, nowo ujawnione obrazy Rankina tworzą niesamowite sylwetki plastikowych butelek z codziennego jedzenia przeznaczonego na wysypisko.

Jego i jego zespołu trwały ponad dwa tygodnie, a niezwykłe obrazy przedstawiały różnorodne składniki, w tym naleśniki, ciasto do pizzy, truskawki i bochenki chleba.zostały one sfotografowane, aby zaprotestować przeciwko ukrytemu i niezwykle niebezpiecznemu wpływowi marnotrawstwa żywności na zmiany klimatyczne.

Z zaledwie kilogram odpadów żywnościowych wysyłanych na wysypiska, wytwarzających taką samą ilość śmiertelnych emisji dwutlenku węgla, jak składowanie 25 000 plastikowych butelek o pojemności 500 ml, Rankin wzywa teraz Brytyjczyków do działania i filtrowania odpadów żywnościowych, tak jak jednorazowych tworzyw sztucznych.

Odsłaniając ujęcia, Rankin powiedział:

„Jak wielu ludzi, nie miałem pojęcia, że marnowanie żywności ma większy wpływ na zmiany klimatu niż plastik. To dosłownie karmienie epidemii, która zabija naszą planetę. Nadszedł czas, abyśmy patrzyli na marnowanie żywności przez tę samą, jeśli nie bardziej niebezpieczną soczewkę, niż jednorazowe Tworzywa sztuczne. Strzelanie do butelek z odpadów spożywczych jest moim sposobem na podkreślenie tego błędnego przekonania, zwłaszcza gdy rozwiązanie jest proste-po prostu zmniejsz ilość wyrzucanego jedzenia.”

Zdjęcia wykonane we współpracy z Zero Waste Scotland mają teraz pojawić się w Glasgow w ramach plenerowego szlaku fotograficznego, który zbiega się z lądowaniem COP26 w mieście.

Iain Gulland, Dyrektor Generalny Zero Waste Scotland, powiedział:

„Morska zmiana podejścia do plastiku w ciągu ostatnich kilku lat była jedną z najbardziej dramatycznych zmian w świadomości społecznej wokół środowiska, jakie kiedykolwiek widzieliśmy. Ta sama zmiana musi nastąpić teraz w przypadku marnotrawstwa żywności.
Nasze badania pokazują, że większość Szkotów myśli, że robią co mogą Dla zmian klimatycznych, ale większość nie jest świadoma ogromnego wpływu marnotrawstwa żywności. Wiemy, że ludzie chcą działać na rzecz środowiska, więc naszym przesłaniem jest to-najprostszym sposobem walki ze zmianami klimatu jest zmniejszenie ilości marnowanej żywności. To takie proste.”

O Zero Waste Scotland

Zero Waste Szkocja istnieje po to, aby stworzyć społeczeństwo, w którym zasoby są cenione i nic nie jest marnowane. Naszym celem jest pomoc Szkocji w realizacji ekonomicznych, środowiskowych i społecznych korzyści płynących z najlepszego wykorzystania ograniczonych zasobów naturalnych na świecie. Jesteśmy finansowani w celu wsparcia realizacji strategii rządu Szkockiego w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym oraz planu działania UE na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym.

Love Food Hate Waste to kampania skierowana do konsumentów, prowadzona przez Zero Waste Scotland, mająca na celu podniesienie świadomości na temat potrzeby zmniejszenia marnotrawstwa żywności i pomoc Szkotom w podejmowaniu działań. Więcej informacji na temat Love Food Hate Waste Scotland można znaleźć na stronie scotland.lovefoodhatewaste.com

Dodaj komentarz