ROCHELLE FEINSTEIN: YOU AGAIN, A SIX-VENUE EXHIBITION IN PARIS, ZURICH, NEW YORK, MIAMI, & LOS ANGELES

Feinstein jest legendarnym malarzem, którego twórczość i idee abstrakcji wpłynęły na pokolenia artystów. W ciągu ostatnich czterech dekad z humorem i werwą wyparła dogmaty modernizmu, zapożyczając z różnych szkół malarstwa, a także innych mediów, w tym rysunku, fotografii, grafiki, rzeźby, wideo i instalacji. Choć przybiera niezliczone formy, jej szczególny projekt zawsze koncentruje się na malarstwie w kulturze. Swobodnie porusza się po historii malarstwa końca XX wieku, radując się materialnością, jednocześnie dziurawszy pojęcie czystego malarstwa.

Wystawa zatytułowana You Again prezentuje kilka ostatnich prac, zaaranżowanych tematycznie przez venue, które z mordantem dowcipem zastanawiają się nad tym czasem zawirowań i niepokoju. Każde miejsce prezentuje prace historyczne wraz z nowszymi pracami, które reagują, drażnią, rozszerzają lub komplikują tematy wcześniejszych przykładów. Sześcioosobowy format wystawy funkcjonuje jako przestrzenne przedstawienie wielowymiarowej praktyki Rochelle, dając birdseye ’ owi spojrzenie na dziesięciolecia jej twórczości.

Po raz kolejny będzie wam towarzyszyć obszerna publikacja, która integruje tekst i obrazy ze wszystkich sześciu wystaw, dostępnych w każdej galerii.

Rochelle Feinstein: You Again
Francesca Pia, Zurych: 20 Stycznia-5 Marca
Campoli Presti, Paryż: 22 Stycznia-5 Marca
Bridget Donahue, Nowy Jork: 28 Stycznia-12 Marca
Candice Madey, Nowy Jork: 28 Stycznia-12 Marca
Nina Johnson, Miami: 3 Lutego-2 Kwietnia
Hannah Hoffman, Los Angeles: 12 Lutego-26 Marca

O artyście
Urodzona w 1947 roku Rochelle Feinstein jest wieloletnią i głęboko szanowaną członkinią nowojorskiej społeczności artystycznej. Główna wystawa przeglądowa prac Feinsteina powstała w Centre d ’ Art Contemporain w Genewie (2016), a następnie odbyła się w Städtische Galerie im Lenbachhaus w Monachium (2016), Kestnergesellschaft w Hanowerze (2017) i Bronx Museum of the Arts (2018-2019). Inne wystawy indywidualne miały miejsce w Kunsthaus Baselland (2018) i Radcliffe Institute for Advanced Study, Harvard University (2012). Feinstein jest emerytowanym profesorem Malarstwa i Grafiki na Uniwersytecie Yale ’ a (2017). Jest laureatką prestiżowej nagrody Rome Prize Jules Guerin Fellowship in Visual Arts, American Academy w Rzymie (2017-2018). Jej prace znajdują się w zbiorach muzealnych m.in. w Museum of Modern Art w Nowym Jorku, Amorepacific Museum of Art w Seulu, Städtische Galerie im Lenbachhaus w Monachium, Pérez Art Museum w Miami oraz Mount Holyoke College Art Museum.

Dodaj komentarz